Hoe te bieden op een live veiling

Tips voor succesvol bieden

Of je nu op stap bent in het land op een schuurveiling of geniet van een exclusief evenement gesponsord door een high-end veilinghuis , er gaat niets boven een live veiling om de adrenaline van een verzamelaar te laten stromen. De waarheid is echter dat iedereen kan bieden op een veiling. Om behendig te bieden en weg te komen met wat je wilt voor de beste prijs, neemt een beetje meer finesse, om nog maar te zwijgen van terughoudendheid.

Bekijk de onderstaande stappen om een ​​paar suggesties te verzamelen om u te helpen succesvol te bieden en volledig te genieten van de live veilingervaring.

Moeilijkheidsgraad: gemakkelijk

Benodigde tijd: 45 minuten

Hier is hoe:

  1. Kom vroeg aan in het veilinghuis om een ​​stoel te houden op een locatie waar je kunt zien en horen.
  2. Inspecteer zorgvuldig de items die u wilt kopen. Zoek naar schade, ontbrekende onderdelen en andere problemen met de conditie. Dit is een van de belangrijkste stappen bij het bieden op een veiling.
  3. Maak notities over de conditie en het lotnummer van de artikelen die u wilt kopen om te verwijzen zodra de veiling begint. Dit is het tweede belangrijkste wat je zult doen om je voor te bereiden. Het is onmogelijk om details te onthouden zodra de veiling begint als je geen aantekeningen hebt gemaakt.
  4. Bekijk voordat u de veiling start eventuele referentiehandleidingen die u heeft meegenomen of raadpleeg uw smartphone om het maximum te bepalen dat u bereid bent te betalen voor elke partij op uw lijst en noteer deze in uw aantekeningen. Vraag ook of een koperspremie wordt toegevoegd aan de hamerprijs, zodat u uw biedingen dienovereenkomstig kunt aanpassen.
  1. Registreer u voor het nummer van een bieder ruim voordat de veiling begint om te voorkomen dat u een actie mist.
  2. Volg de actie en bied zoals gepland op items die u al hebt geïnspecteerd. Let goed op de maximale prijs die u op elk lot voor uzelf heeft vastgesteld en doe uw best om niet in een veilingfrenzy te raken die u ertoe kan brengen uw bestedingslimiet te overschrijden.
  1. Alleen bieden boven je maximumprijs als je weet dat je er spijt van zult krijgen het stuk achter te laten. En bied niet op items die u niet zorgvuldig hebt geïnspecteerd. Als dingen voor een spotprijs worden verkocht, is daar vaak een reden voor. Anderen hebben misschien problemen met de aandoening opgemerkt.
  2. Kijk niet terug als u een bieding verliest. Feliciteer jezelf dat je de uitgaven voor impulsen onder controle hebt gehouden en ga door naar het volgende interessante item.

Tips:

  1. Neem de tijd voor het inspecteren van kavels waarvoor u mogelijk interesse hebt in aanschaf voor problemen met de status , aangezien de meeste veilingsitems worden verkocht 'zoals ze zijn' zonder teruggave.
  2. Wees respectvol voor anderen die de veilingmeester willen zien en horen. Neem plaats tijdens het bieden, tenzij je uit de weg kunt gaan.
  3. Vraag welke betaalformulieren worden geaccepteerd en kijk of het veilinghuis een koperspremie aanrekent voordat u biedt. Een koperspremie kan oplopen tot 30% van de hamerprijs.
  4. Informeer u ook over bezorg / leveringsproblemen voordat u een aankoop doet. Vooral wanneer veilingen een landgoed opruimen, kunnen grote voorwerpen na de verkoop niet worden bewaard.

Wat je nodig hebt: