Bij veilinggames moeten spelers tegen elkaar bieden om de dingen te krijgen die ze nodig hebben om te winnen. Deze spellen gaan over resource management, maar je moet ook snel reageren op de marktkrachten, wat zorgt voor een unieke uitdagende en leuke combinatie.
Hier zijn vijf keuzes voor de hoogste biedgames.
01 van 05
RaVoor 3 tot 5 spelers vanaf 12 jaar. Ontworpen door Reiner Knizia, uitgegeven door Rio Grande Games.
Ra is een absoluut meesterwerk. In elk van de drie veilingrondes hebben spelers een beperkt aantal biedingen (het exacte aantal varieert afhankelijk van het aantal spelers).
Sommige van de items die worden verworven hebben een kortetermijnwaarde, sommige op de lange termijn en een paar daartussenin. Je kunt er niet één van negeren, maar je kunt je ook niet op hen allemaal concentreren. De willekeurige elementen in Ra zijn meer uitgesproken dan in sommige andere veilgames, wat een goede zaak is. Er is meer mogelijkheid om grote kansen te nemen en ofwel succesvol te slagen of jammerlijk te mislukken.
02 van 05
Hollywood Blockbuster / Traumfabrik / Dream Factory
Voor 2 tot 5 spelers, vanaf 10 jaar. Ontworpen door Reiner Knizia, uitgegeven door Uberplay.
De gouden eeuw van Hollywood. Alfred Hitchcock. Marilyn Monroe. Jimmy Stewart. En met Traumfabrik (Duits wat zich vertaalt naar Dream Factory), ben jij het hoofd van een studio die probeert de beste films samen te stellen door regisseurs, sterren en bemanningsleden aan te nemen. Je zou eindigen met Marilyn Monroe met in de hoofdrol in King Kong, maar als het je punten oplevert, is dat een goede zaak.
De Amerikaanse editie, Hollywood Blockbuster, maakt gebruik van gefictionaliseerde acteurs en films. De originele Duitse versie, Traumfabrik, gebruikt echte namen. Het was de winnaar van het Årets Spel voor Beste Volwassen Spel, en het is zeker een top 10 must-have bordspel .
03 of 05
Pizarro & Co.Voor 3 tot 6 spelers vanaf 12 jaar. Ontworpen door Thomas Lehmann, uitgegeven door Rio Grande Games.
Francisco Pizarro was een ontdekkingsreiziger in de vroege jaren 1500. In dit spel bieden spelers een bod op de services van Pizarro, Magellan, Columbus, Marco Polo en andere beroemde ontdekkingsreizigers. Het wordt gespeeld in drie rondes met veel veilingen, waardoor het een droom voor veilingliefhebbers wordt. De game heeft ook dubbelzijdige spelborden, waardoor de replay-waarde wordt verbeterd.
04 van 05
Moderne kunstVoor 3 tot 5 spelers, vanaf 10 jaar. Ontworpen door Reiner Knizia, uitgegeven door Mayfair Games.
Knizia, die ook Traumfabrik heeft ontworpen, heeft een verscheidenheid aan uitstekende veilgames gemaakt. In de moderne kunst is de truc dat er vele soorten veilingen zijn (open, "in de vuist", eenmaal rond, enz.) En de uiteindelijke scores afhangen van de relatieve populariteit van elk van de vijf fictieve kunstenaars.
Moderne kunst won de Deutscher Spiele Preis 1993 en het Finse spel van het jaar 2008. Nog een Knizia-veiling die het vermelden waard is, is Medici.
05 of 05
Jij bent aan het bluffenVoor 3 tot 5 spelers vanaf 7 jaar. Ontworpen door Rudiger Koltze, uitgegeven door Ravensburger.
You're Bluffing is een kaartspel met een speciaal deck. Spelers proberen sets van vier identieke boerderijdieren te verzamelen in dit slimme kleine spel. Tijdens een beurt kun je de bovenste open kaart op het kaartspel veilen, of je kunt met een andere speler in een blinde wedstrijd concurreren om een deel van hun dieren te bemachtigen. Het blinde biedsysteem is het sterkste deel van You're Bluffing.